Cam balkon sistemleri günümüzde pek çok ev ve iş yerinde kullanılan sistemler arasında yer alıyor. Cam balkon nedir sorusunun cevabını aslında en temel ve yalın şekilde vermek gerekir ise her mevsim kullanılabilecek ve mekanlarınızı dekoratif açıdan da daha şık hale getirebilecek olan sistemler diyebiliriz. Özellikle kış aylarında balkon keyfinizi devam ettirmek istiyorsanız cam balkon sistemleri sizler için ideal sistemler olacaktır.

Cam Balkon Nedir?

Dış mekan koşullarından ve hava şartlarından etkilenmeden balkonlarınızı daha işlevsel ve estetik olarak şık bir hale getirebilmek istiyorsanız cam balkon sistemine geçiş yaparak dış etkenlerden korunabilir ve panoramik bir mekan elde etmeye başlayabilirsiniz.

Kapama sistemi olarak da adlandırılan cam balkon sistemleri sayesinde son derece estetik, panoramik ve işlevsel bir mekan elde edebilirsiniz. Cam balkonlarda yer alan camların katlanabilir olması ve farklı noktalara toplanabilir olması ise mevsim değişikliklerine karşı yararlanabileceğiniz en temel özelliklerdir. Zevklerinize uygun olan modelleri ve renkleri seçebileceğiniz cam balkonlar son derece dayanıklı ve uzun ömürlü sistemlerdir.

Cam balkonlarda kullanılmakta olan camlar temper düz rodajlı şişe cam patentli camlardan oluşmaktadır. En ağır darbelere karşı bile dayanıklı olan bu tür camlar kırıldığı takdirde en ufak parçalara ayrılarak insanlara, evcil hayvanlara ve çevreye zarar vermemektedir. Rüzgara karşı da dayanıklı olan cam balkonlar uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ideal çözümlerdir.

Katlanır Cam Balkon

Cam balkonlarınızı kullanmak istemediğiniz zaman kapatabilmek istiyorsanız katlanır cam balkon sistemlerinden yararlanmayı deneyebilirsiniz. İç kısımlara veya istediğiniz bölgeye doğru katlanabilir olan cam balkonlar aynı zamanda temizlik işlemi yaparken de camlardan sarkmanızı engeller. İçe doğru katladığınız camları kolay bir şekilde temizlemeye başlayabilirsiniz.

Katlanır cam balkonlar günümüzde insanlar tarafından en fazla tercih edilen cam balkon sistemleri arasında yer almaktadır.

Cam Balkon Aksesuarları

Cam balkon sistemlerinizi daha işlevsel ve uzun ömürlü olarak kullanmak istiyorsanız cam balkon aksesuarları satın almayı da deneyebilirsiniz. Kullanıma bağlı olarak aşınan veya yıpranan bölgelerdeki aparatları değiştirerek sistemlerinizin bakımını yapabilir ve daha güvenilir olmasını sağlayabilirsiniz.

Cam Balkon Fiyatları

Cam balkon sistemlerinin fiyatları uygulama yaptırmayı düşündüğünüz mekanın ölçüleri ile doğru orantılıdır. Bu tür detaylar dışında cam balkon fiyatları aynı zamanda uygulama yapacak firmanın işçiliği ve ürün kalitesi ile de değişebilmektedir.

Cam balkon fiyatlarını belirleyen bir diğer önemli unsur ise ne tür bir cam balkon modeli istediğiniz olacaktır. Kullanım alanlarına göre tasarım farklılıkları olan cam balkonlar arasında ufak tefek fiyat farklılıkları meydana gelebilmektedir.

Cam Balkon Dekorasyonu

Cam balkonlar dekoratif açıdan şık olan sistemler oldukları için mekan dekorasyonunuzda ufak dokunuşlar ile büyük farklılıklar elde edebilirsiniz. Uzun süredir kullandığınız dekorasyonda farklılık elde etmek istiyorsanız cam balkon sistemlerinden yararlanabilirsiniz.

Ayrıca mevcut dekorasyonunuz ile uyumlu bir cam balkon sistemi arıyorsanız farklı modeller ve renkler arasından seçiminizi yaparak cam balkon dekorasyonu konusunda kendinize pratik çözümler üretebilirsiniz.

Modern, klasik veya alternatif stildeki tüm mekan dekorasyonlarınız ile uyumlu olabilen cam balkon sistemleri, mekanlarınızdaki atmosferin değişmesinde sizlere büyük bir katkı sağlar. Evlerinizin veya iş yerlerinizin dış mekanlarını cam balkonlar ile kaplattıktan sonra daha ferah ve görsel açıdan daha estetik duruşa sahip olan mekanlar yaratmaya başlayabilirsiniz.

Cam Balkon Renkleri Nelerdir?

Kişisel zevklerinize uygun olan pek çok farklı renkte cam balkon renkleri yer almaktadır.

Cam Balkon Cam Kalınlıkları Nelerdir?

Cam balkon sistemlerinde 8 mm. kalınlık ve maksimum 260 cm yükseklik bulunmaktadır. Cafe, teras ve barlar için olan katlanır sistemlerde ise 10 mm kalınlık ve maksimum 400 cm yükseklik bulunuyor.

Cam Balkon Camı Nasıl Açılır?

İlk cam, cam balkon sistemlerinde sabit olduğu için cam balkon camları sağ tarafa veya sol tarafa doğru balkonunuzun konumuna göre açılmaktadır.

Cam Balkon Güneşlikleri Var mı?

Cam balkon sistemlerini yaz aylarında ve güneşin yoğun olduğu saatlerde de kullanabilmeniz için güneşlikler yer almaktadır.

Cam Balkon için Stor Perde Olur mu?

Cam balkon sistemlerine kişisel zevklerinize uygun olan stor perdeleri takabilirsiniz.

Cam Balkon Nasıl Yapılır?

Cam balkon sistemleri kısa süre içerisinde dilediğiniz tüm dış mekanlarınıza uygulanabilmektedir. İşlem esnasında mekan ölçüleri alınır ve hava, su ile tozun geçişini engelleyebilmek için duvar bitişindeki kısımlara alüminyum çıta ve conta monte edilir.

Cam Balkon Ölçüsü Nasıl Alınır?

Cam balkon yaptırmak için mekanlarınızın ölçüsünü kendiniz alabilirsiniz. Ancak doğru ölçü ve uygun montaj işlemi için firmamız ile de iletişime geçebilirsiniz. Yükseklik, en ve balkonların yapısı gibi detaylar ölçüm esnasında göz önünde bulundurulmalıdır.

BKS Cam Balkon Garantisi Kaç Yıl?

BKS Cam Balkon sistemleri 10 yıl boyunca parça garantisi altındadır.